תביעת סיעוד

תביעת סיעוד – פנו אל עורך דין ביטוח!

תביעת סיעודתביעת סיעוד – כל מה שחשוב וצריך לדעת על כך

חברות הביטוח השונות, וכן גם קופות החולים, הפועלות אל מול כמה חברות ביטוח, מציעות פוליסות ביטוח סיעודי, המציע פיצוי כספי לכל אלה, שנקלעו למצוקה תפקודית ומתקשים לנהל את חיי היומיום שלהם.

ישנן פוליסות ביטוח, המציעות פיצוי כספי שנקבע מראש, פיצוי שיינתן לחולה הסיעודי לאחר שנקבע כי אכן זכאי לכך, ואילו אחרות מציעות שיפוי בהתאם להוצאות השונות, שבוצעו לאור מצבו הסיעודי של המבוטח (אשפוזים, תרופות ועוד).

ישנם לא מעט מקרים בהם נתקלים המבוטחים בסירובן של חברות הביטוח או קופות החולים להעביר להם את תגמולי הביטוח. תביעת סיעוד, במקרים אלה, חשוב שתעשה בעזרתו של עורך דין ביטוח מקצועי המתמחה בכך ויכול לסייע לעשות זאת באופן הנכון ביותר.

תביעות בתחום הסיעוד

תביעת סיעוד הינה זו המופנית אל מול חברות הביטוח או המוסד לביטוח לאומי. חוק הסיעוד מגדיר את כל אלה, הזכאים לקבלת גמלת סיעוד. ובכל זאת, חברות הביטוח עשויות לדחות את תביעותיהם של המבוטחים מסיבות שונות, כשהסיבה העיקרית היא שאינם עומדים בקריטריונים שנקבעו ולכן אינם מוגדרים כחולים סיעודיים. על פי חוק הסיעוד, חולה סיעודי הינו זה שאיננו מסוגל לבצע שלוש או ארבע פעולות מתוך שש פעולות בסיסיות שונות, אותן הוא נוהג לבצע במהלך היומיום שלו. פעולות כמו אכילה, שתייה, שליטה על הסורגים ועוד כלולות במסגרת פעולות בסיסיות אלו.

בפועל, מדובר בהגדרה הניתנת לפרשנויות שונות ולעיתים איננה חד משמעית. ולכן, נוטות חברות הביטוח לא אחת לדחות את תביעות הסיעוד. במקרים אלה, חשוב להיעזר בעורכי דין, המתמחים בתביעות המוגשות לחברות הביטוח, לרבות תביעות סיעוד, ויכולים, לצד רופאים מומחים, להפריך את טענותיהן של חברות הביטוח ולאפשר למבוטח לקבל את אשר מגיע לו.

הסיבות השונות לדחיית תביעות הסיעוד

חברות הביטוח, הדוחות את תביעות הסיעוד, טוענות, לא אחת, כי המבוטח הסיעודי סבל מבעיות רפואיות עוד לפני שרכש פוליסת ביטוח סיעודי ולא הצהיר על כך. טענה זו של "אי גילוי" נחשבת שכיחה מאד בקרב חברות הביטוח, בבואן לדחות את תביעות הסיעוד המוגשות על ידי מבוטחיהן. ולמרות זאת, ישנן לא מעט תביעות סיעוד שנדחו על יד חברות הביטוח בטענות מסוג זה, אולם משהוגשו לבית המשפט, החליטו חברות הביטוח לפעול לטובתו של המבוטח להעניק לו את הפיצוי המגיע לו למרות טענותיהן הקודמות. תקדימים משפטיים הן סיבה טובה שלא לומר נואש ולפעול למען מימוש הזכויות, גם אם נדחית תביעת סיעוד מסיבה זו של אי גילוי.

פנייה לייעוץ משפטי מקצועי מתאים

על פי תביעות קודמות שהוגשו לבית המשפט, לאחר שנדחו תביעותיהם של מבוטחים רבים בגין קבלת פיצוי למבוטח סיעודי, ניכר כי עזרה משפטית יכולה לסייע לכל מבוטח לממש את זכויותיו. עורכי דין, המכירים היטב את תחום הביטוחים ואת התנהלותן של חברות הביטוח, לרבות בנושא הסיעודי, יכולים לסייע למבוטחים לפעול למען קבלת הפיצוי במסגרת תביעת סיעוד. חשוב לוודא שמדובר בעורכי דין מקצועיים, המתמחים בתחום זה ובקיאים בפסקי דין שונים שנקבעו בעבר. חשוב לוודא גם כי הם בעלי ניסיון בתביעות סיעוד.

ייעוץ משפטי מוקדם ופנייה אל עורך דין מקצועי מתאים תאפשר לכם ולבני משפחתכם ליהנות מכל הזכויות המגיעות לכם, בהתאם לפוליסות הביטוח. ישנם לא מעט עורכי דין, המתחים בכך. בחירתו של עורך הדין המתאים שייצג אתכם אל מול המערכות השונות וידאג, בשמכם, לקבלת כל הפיצויים המגיעים לכם, תסייע לכם באופן משמעותי ובמיוחד בתקופות קשות, כמו אלו.

כתיבת תגובה