רשלנות רפואית - תביעות ביטוח

תביעת ביטוח ? רשלנות רפואית ? היעזרו בעורך דין ביטוח מיומן

רשלנות רפואית - תביעות ביטוחלתביעת ביטוח מומלץ להיעזר בשירותי עורך דין מיומן

ברוב המקרים בהם מוגשת תביעה בגין רשלנות רפואית, לפני החלטת בית המשפט מגיעים הצדדים להצעת פשרה המסוכמת על שניהם. הרצון להתפשר נובע מרצון חברת הביטוח המבטחת את המוסד הרפואי או הגורם המטפל, בכדי להימנע ממשפט ציבורי אשר עלול לפגום במוניטין שלה. כמו כן מצדו של התובע, הסכם הפשרה חוסך זמן יקר ועליות הוצאות משפטיות אשר היו מתבזבז בוודאי על הליך משפטי אורך ומייגע. על כן טמונה חשיבות מהותית בהתייעצות עם משרד עורכי דין מקצועי בתחום זה לפני הסכמה כלשהי אל מול חברות הביטוח. במקרים בהם נעשו הסכמי פשרה אשר אינם נעשו בתיווך משרד עורכי דין, מנצלות חברות הביטוח את חוסר הידע של התובע, ומציעות לו סכום פיצויים הנמוך משמעותית מן הסכום אשר התובע זכאי לו לאור הממצאים הרפואיים, כפי שניתן להבחין בתיאור פסק דין זה:

תיאור המקרה:

גלית (שם בדוי) ציפתה במשך שנים רבות לרגע בו יבשר לה הרופא כי היא בהריון ועומדת ללדת. יתרה מכך, לשמחתה הרבה, כאשר הבשורות הטובות הגיעו, הן הגיעו בזוגות. על כן בישר לה הרופא, כי היא צפויה ללדת זוג תאומים. ייתכן כי זעקת האושר אשר בקעה מגרונה לאור הידיעה המרגשת הרקיע שחקים. כאשר אושר טהור מרוח על פנייה, חיכתה גלית, חסרת כל סבלנות, לרגע בו תלד את ילדיה הראשונים. החששות הנובעים בדרך כלל בעקבות לידה ראשונה, לא הטרידו את מנוחתה כלל, רק הציפייה לרגע המרגש. כל רצונה היה לאחוז בפרי חלציה, ולהתחיל בחיי המשפחה, עם התאומים החדשים ובעלה התומך. אך לדאבונה מהלך הלידה השתבש לחלוטין עד אשר הותיר צלקות גופניות ונפשיות עד היום.

תיאור הרשלנות הרפואית

במהלך הלידה קיבלה גלית זריקת אפידורל אשר גרמה לה לכאבי ראש איומים וללחץ דם גבוה. בכדי לטפל במצבה המסוכן במיוחד במהלך הלידה, עברה גלית טיפול אשר נקרא, תלאי דם, אך טיפול זה נכשל כישלון חרוץ. וכתוצאה מכך נגרמו לה נזקים גופניים רבים בניהם:

  • החמרה מהותית בכאבי הראש.
  • ראייתה נפגמה והפכה מעוותת.
  • הופעתם של פרכוסים.
  • הגעה למצב של מוות קליני, וניסיונות החייאה שלמזלה ולמזלם של הגורמים המטפלים, צלחו.

כתוצאה מן הנזק אשר נגרם לה בתהליך הלידה, ומן הטיפול הלקוי והרשלני אשר קיבלה במהלכו, סבלה גלית לאחר הלידה מאפילפסיה ומחולשה תמידית באזור הגפיים התחתונות. על כן פנתה הנפגעת באופן מיידי לעזרתו של משרד עורכי דין אשר מתמחה בתחום הרשלנות הרפואית, בכדי להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית כנגד הגורמים אשר טיפלו בה במהלך הלידה.

הדיון והגעה לפשרה

למזלה של גלית, דבר לא אירע לתאומים אשר נולדו ללא פגע, אך בשל מצבה הכלכלי הרעוע לא יכלה להתמודד אל מול משפט, אשר זמן התארכותו עלול להמשך שנים. כמו כן בנוסף לכתב התביעה על התובע להגיש חוות דעת של רופא המומחה בתחום (במקרה של רשלנות רפואית בלידה, אף זקוקים לחוות דעת משני רופאים מומחים בתחומים הקשורים ללידה). על כן משרד עורכי הדין החל לעבוד על הסכם פשרה אל מול החברה המבטחת את בית החולים בו בוצעה הלידה. החברה המבטחת הבינה גם היא, כי בוצעה רשלנות רפואית על ידי הגורמים אשר טיפלו בגלית במהלך הלידה, וכי פנייה לבית המשפט תזכה בסופו של דבר את התובעת. על כן הסכימה חברת הביטוח להסכם פשרה בין הצדדים. סכום הפיצוי אשר סוכם בין הצדדים נעמד על 500,000 ₪.

כתיבת תגובה