עורך דין תאונות

עורך דין תאונות

החשיבות שבבחירת עורך דין תאונות מומחה

תאונה מוגדרת בחוק כאירוע פתאומי אשר גרם לפגיעה בריאותית או נזק לרכוש, ומכאן שמשפטית תאונות שייכות לתחום דיני נזיקין ומתחלקות למספר גדול של סוגים, כדוגמת תאונת דרכים, עבודה, תאונת תלמידים, תאונת ספורט, תאונות נפילה  ותאונה במרחב הציבורי. אמנם בחוק מתקיים מכנה משותף לכל תביעות הנזיקין והתאונות, אולם לצד זאת לכל סוג של תאונה יש את הדינים המאפיינים אותה וכן התייחסות שונה של החוק לגבי דרכי הטיפול בתיק וגובה סכום הפיצויים שמגיע לניזוקים. עורך דין תאונות מתמחה בדרך כלל במספר סוגים מצומצם של תאונות, למשל תאונות דרכים או תאונות עבודה, אשר לגביהן הוא בקיא בדיני החוק ובעל ניסיון מעשי.

עורך דין תאונות – סוגי תביעות מוגשות

מבחינה חוקית תביעות בגין תאונות מתחלקות למספר קטגוריות משנה, אשר הנפוצות מביניהן הינן תאונות עבודה, תאונות דרכים, תאונות תלמידים ותאונות נפילה. בחלק מן התביעות קיימת הקבלה בין התחומים, כדוגמת תאונת דרכים אשר אירעה במסגרת העבודה או בדרך אליה, ובמקרה כזה חשוב להיוועץ עם עורך דין תאונות על מנת להחליט על דרך ההתנהלות הכדאית ביותר ובחירת סוג התביעה שתוגש, כלומר אם לתבוע את המעסיק בגין תאונת עבודה או את ביטוח הרכב בגין תאונת דרכים. חשוב לדעת שלכל תביעה השלכות, יתרונות וחסרונות משלה, ורק עורך דין הבקיא בתחום יוכל לכוון אתכם לתביעה הכדאית ביותר עבורכם.

עורך דין תאונות

ייעוץ והכוונה טובים בידי עורך דין תאונות

רבים מניזוקי תאונות אינם זוכים למצות את הדין ולזכות במלוא הפיצויים המגיעים להם כחוק, בגלל שבחרו בעורך דין שלא הדריכם כראוי כיצד להתנהל בתיק. אחת הסיבות המרכזיות להתנהלות זו של עורכי דין היא אינטרסים כלכליים, ובעיקר במקרים שאינם בעלי פוטנציאל תביעה גבוה בהם רצונו של עורך הדין הוא לסגור את התיק במהירות ולקבל את עמלת טרחתו באופן מיידי, מכיוון שתיקים רבים עשויים להשתרך חודשים ושנים בטרם מיצוי הדין. לכן, בעת בחירת עורך דין תאונות חשוב לבחור באיש מקצוע אמין ומומלץ אשר יציג לפניכם דוגמאות להצלחה של תיקים הדומים באופיים למקרה התביעה שלכם, ולעיתים בתביעות קטנות או בינוניות כדאי דווקא לגשת לעורכי דין צעירים אשר ישקיעו את מיטב מרצם בתביעה על מנת לצבור מוניטין וניסיון.

דוגמאות לסוגי תביעת תאונות

ההליך המשפטי של תביעת תאונה משתנה על פי סוג התאונה ואופייה. דוגמא לכך הוא מקרה של תאונת נפילה שאירעה בעת שיפוץ בניין מגורים כחלק מפרויקט שיקום שכונות. במהלך השיפוץ הורד מעקה חדר המדרגות בבניין וכתוצאה מכך אדם בן חמישים שעלה לדירתו נפל מגובה רב ונפגע אנושות. אדם זה הפך לצמח, ובעקבות התאונה הוגשה תביעת פיצויים כנגד חברת השיפוצים, המהנדס האחראי, העירייה ומשרד השיכון והבינוי, בטענה שלא הוצב בבניין מעקה בטיחות זמני ושבהיעדרו נוצרה סכנה בטיחותית חמורה אשר גרמה לפגיעה. הנתבעים השונים ניסו להסיר את האשם מעליהם וגלגלו את האחריות למחדל מגורם אחד למשנהו. בסיכומו של דבר בית הדין מצא את חברת השיפוצים אשמה במחדל ובאי סיפוק אמצעי ביטחון חלופיים עד להתקנת מעקה חדש בחדר המדרגות. החברה נדרשה לשלם לתובעים פיצויים בסך שלושה מיליון שקלים.

סיכום

לאחר תאונה אשר גרמה נזק לרכוש או לבריאות, חשוב לגשת לעורך דין מומלץ ומנוסה המתמחה בתחום התאונות על מנת לקבל הכוונה וייעוץ כיצד לנהל את תביעתכם. חשוב ביותר שלא להתעכב בפנייה לייצוג משפטי במקרים אלו, על מנת שתזכו בכל סכומי הפיצויים המגיעים לכם העשויים להסתכם אף במיליוני שקלים.

כתיבת תגובה