עורך דין תאונות דרכים

עורך דין תאונות דרכים

מדוע כדאי לקבל הכוונה מטעם עורך דין תאונות דרכים

למרבה הצער, תאונות דרכים הן עניין שבשגרה במציאות הישראלית ועולמית. הן עלולות להיגרם גם לחפים מכל אשמה כדוגמת נוסעים ברכב או הולכי רגל, אך כל נפגע בתאונת דרכים, כולל האשם בתאונה, זכאים לפיצויים במידה ונגרם להם נזק בעקבותיה. חשוב לציין שבעת תאונות דרכים הגורמות לפגיעות בגוף ישנה חשיבות רבה לנקיטת פעולות מיידיות אשר יעלו את סיכויי התובעים לזכות בפיצויים ההולמים את פגיעתם. פעולות מיידיות אלו כוללות:

  • הזמנת ניידת משטרה למקום התאונה וקבלת אישורים מתאימים.
  • במידה ולא הופיעה ניידת משטרה יש להקפיד ולרשום את כל פרטי האירוע, כולל תאריך ושעת התאונה, מקום התרחשותה המדויק ופרטי הרכבים שהיו מעורבים בתאונה – מספר רכב, מספר פוליסת ביטוח, רישיון נהיגה, רישיון רכב, שמות הנהגים ומספרי הטלפון שלהם. פרטים אלה יסייעו לניהול התביעה ע"י עורך דין תאונות דרכים.
  • כמו כן, חשוב לקחת פרטיים אישיים ומספרי טלפון מעדים לתאונה.
  • מזירת התאונה יש לפנות ישירות לבית חולים בעזרת אמבולנס או רכב פרטי. בחדר המיון הנפגעים יעברו בדיקות רפואיות אשר יעידו על חומרת מצבם, והאם יש צורך באשפוז והמשך טיפול.
  • חשוב להקפיד ולבצע את המשך הטיפול הרפואי הנדרש לאחר התאונה, כולל מעקב, בדיקות וטיפולים רפואיים.
  • יש לשמור כל מסמך הקשור לתאונה, החל ממכתב שחרור מבית החולים ועד לקבלות על הוצאות כספיות בגין התאונה.
  • פנייה אל עורך דין תאונות דרכים לקבלת ייעוץ והכוונה בתביעה.

עורך דין תאונות דרכים

תביעות בגין תאונות דרכים

במקרים של תאונות דרכים קיימים מספר גופים שניתן לתבוע בגין נזקים בריאותיים כתוצאה מהאירוע, ובמרבית המקרים התביעה מוגשת כנגד חברות הביטוח של הרכבים המעורבים בתאונה. על פי החוק בישראל כל רכב חייב בפוליסת ביטוח תקפה שמטרתה לספק פיצוי לנפגעים ברכב, כלומר הנהג והנוסעים, ובמקרה בו הניזוק לא נסע ברכב כגון הולך רגל, תתבע חברת הביטוח של הרכב הפוגע. במידה והרכב אינו מבוטח, הנוסעים ברכב או הולכי רגל שנפגעו בתאונה יהיו זכאים לפיצויים מקרנית, קרן מיוחדת שהוקמה במיוחד למטרה זו, אך לא  נהג הרכב. קרן זו גם תפצה הולכי רגל אשר נפגעו בתאונות פגע וברח אשר בהן לא ידועה זהות הרכב המעורב בתאונה. כמו כן, אין זכאים לפיצויים נהגים שגרמו לתאונה במכוון, נהג רכב אשר השתמש בו ללא רשות בעליו, או רכב שסייע לביצוע פשע.

ייעוץ מקצועי של עורך דין תאונות דרכים

לאחר תאונת דרכים, על מנת לזכות במלוא הפיצויים המגיעים לניזוקים בתאונה, ישנה חשיבות רבה לקבלת הכוונה וייעוץ מאת עורך דין תאונות דרכים מנוסה ומקצועי, אשר יכול להתמודד מול המנגנונים הענפים של חברות הביטוח המנסות למזער את הנזק ואת סכומי הפיצויים ככל האפשר. עורך דין מקצועי ידע אילו מסמכים עליכם להציג בעת התביעה ואילו ראשי נזק ניתן לתבוע מחברות הביטוח בגין הפגיעה, כדוגמת כאב וסבל, הוצאות רפואיות ואובדן השתכרות.

דוגמא לתביעה בגין תאונת דרכים

רוכב אופנוע נפגע מרכב שלא עצר באור אדום, וכתוצאה מכך הרוכב עף ונחבט קשות בראשו. כעבור שעות אחדות נפטר הנפגע בבית החולים בגין שטפי דם חמורים במוחו. אשתו של הנפגע תבעה את חברת הביטוח של בעלה במטרה לזכות בפיצויים המגיעים לה, אך חברת הביטוח ניסתה למזער את סכומי התאונה, ולבסוף בזכות ייצוג משפטי מקצועי על ידי עורך דין תאונות דרכים זכתה התביעה במלוא הפיצויים המגיעים, הכוללים גם את שכר טרחת עורך דין והוצאות המשפט.

סיכום

בעת תאונת דרכים חשוב לנקוט בכל האמצעים הנדרשים על מנת להוכיח את הקשר בין נזקי התובע והאירוע עצמו, ביניהם טיפול מיידי בחדר מיון ותיעוד ואיסוף של כל החומר הרלוונטי למקרה, שכן חוות הדעת הרפואית תקבע בסיכומו של דבר את גובה הפיצויים המגיעים לתביעה.

כתיבת תגובה