עורך דין נזיקין

עורך דין נזיקין

עורך דין נזיקיןחשיבותו של עורך דין נזיקין

תביעות נזיקין הן מורכבות ומסועפות אשר מסקנותיהן מסכמות וקובעות את אומדן הפיצויים עבור הניזוק. אומדן זה הינו בעל משמעות קריטית לנפגעים בעיקר כאשר מדובר בפגיעות חמורות לגוף או לרכוש.

לכן ראוי לפנות לייעוץ משפטי הולם על ידי עורך דין נזיקין מנוסה ואמין, המתמחה בנזיקין ושיכול להשיג עבורכם פיצויים ההולמים את מצבכם, בעזרתם תוכלו לשקם את חייכם ולהחזירם לקדמותם ככל הניתן.

סוגי תביעות נזיקין

תביעות נזיקין הן תחום רחב היקף הכולל בתוכו מגוון גדול של תתי תחומים, כדוגמת רשלנות רפואית, תאונות דרכים, נפגעי טרור, תאונות נשיכה ותאונות נפילה.

מרבית התביעות הללו מסתכמות בפיצויים כספיים לנפגע בהתאם למידת הנזק שנגרם לו, תוך התחשבות בפרמטרים שונים, כאשר כל דרישה של התביעה לנזק ולפיצויים דורשת הוכחה. בין הפרמטרים הראשיים לדרישת פיצויים בתביעות נזיקין ניתן לציין:

  • הוכחת תביעת נזיקין בגין הוצאות ניידות – הוצאות ניידות יש להוכיח באמצעות הצגת קבלות מקוריות המעידות על שימוש באמצעי תחבורה שונים כדוגמת דלק לרכב פרטי, מוניות ותחבורה ציבורית. בנוסף לכך על התביעה להוכיח בבית המשפט קשר ישיר בין הוצאות הניידות ומוגבלויותיו של הניזוק.
  • הוכחת תביעה בגין הוצאות טיפול סיעודי – במקרים בהם הניזוק נדרש לסיוע סיעודי על ידי בני משפחתו או בעזרת העסקת  מטפל, ניתן להגיש תביעה בגין הוצאות טיפול סיעודי. תביעות אלו מוגשות לרוב מול הביטוח הלאומי, ועל מנת להוכיח הוצאות סיעוד יש להגיש תלוש משכורת של המטפל או להוכיח ירידה ברמת ההכנסה של המשפחה עקב סיעוד של אחד מבניה. במידה והניזוק לא החל לקבל סיוע סיעודי הוא יכול להציג בפני בית המשפט הצעת מחיר להעסקת מטפל מאת חברת סיעוד מוכרת.
  • הוכחת תביעת נזיקין בגין כאב וסבל – כאב וסבל הינו תחום שקשה לכמת אותו מכיוון שרמת הכאב והסבל הינה אישית וספציפית לכל אדם ומקרה. לכן בית המשפט נדרש להעריך ראש נזק זה על פי קריטריונים עקיפים הכוללים בין היתר את סוג הפגיעה, הוכחות להשפעתה על אורח חייו של הניזוק ועוצמת הכאב ותדירותו. קריטריונים כדוגמת טיפול נפשי, הצגת מרשמים לתרופות להורדת הכאב ואשפוז בבית חולים מסייעים גם הם בהוכחת תביעה זו. יש לציין כי הכרעת בית הדין הינה סובייקטיבית ותלויה בהתרשמות האישית של השופטים מרמת הכאב והסבל, לכן היא משתנה בכל תביעה ואפילו במקרים הדומים במהותם אחד לשני.

ייצוג משפטי הולם על ידי עורך דין נזיקין

בעת תביעות נזיקין הכרחי להיעזר בעורך דין נזיקין מנוסה ומיומן, אשר אחד מתפקידיו החשובים הוא הערכת גובה הפיצויים ההולם את פגיעת הניזוק. על מנת לחשב את גובה הפיצויים נעזר עורך הדין נעזר דעת של רופאים המתמחים בסוג הפגיעה הספציפי של כדוגמת כירורגים, גניקולוגים, אורטופדים ופסיכיאטרים. את חוות דעת אלו מצרף עורך הדין לשאר הוצאות התביעה ולאומדני המקרה הספציפיים הכוללים ראשי נזק שונים, כדוגמת אובדן ניידות או כושר עבודה וכאב וסבל, וכבאמתחתו כל הנתונים של התיק מחשב איש המקצוע את גובה הפיצויים שהתביעה תדרוש מהנתבעים.

דוגמא לתביעת נזיקין בגין קיצור תוחלת חיים

קיצור תוחלת החיים מוערכת בהתאם לשנים האבודות הידועות מראש או הנחזות של הניזוק, לדוגמא:

  • במקרה של ניזוק המשותק ברגליו ואינו יכול לזוז, קיים סיכוי סביר כי תוחלת חייו תתקצר עקב מחסור בפעילות גופנית תקינה.
  • במקרה של תובע בריא שנפטר בגין תאונה בגיל שלושים, בפיצויים לבני משפחתו יחושב הפסד תוחלת חיים של חמישים שנה, מתוך הנחה שהנפטר היה יכול לחיות עד לגיל שמונים.

סיכום

פיצויים בתביעות נזיקין בהן נגרם לתובע נזק כבד עשויות להאמיר לסכומי עתק של מיליוני שקלים. לכן בעת הגשת תביעת נזיקין חשוב להיעזר בעורך דין המתמחה בתחום שהינו אמין, מנוסה ומיומן, ואשר יעשה ככל יכולתו למצות את הדין עם הנתבעים ומכאן להשיג עבור הניזוק את מלוא הפיצויים המגיעים לו בחוק.

כתיבת תגובה