עורכי דין תביעות ביטוח

עורכי דין תביעות ביטוח

עורכי דין תביעות ביטוחתביעות כנגד חברות ביטוח הופכות שכיחות בכותלי בית המשפט. הסיבה המרכזית לכך נעוצה בעובדה, כי חברות הביטוח מסרבות להעניק את סכום הפיצויים על פי הנדרש בפוליסה, ומחפשות אחרי דרכי מילוט יצירתיות בכדי להימנע מתשלום הפיצויים.

אך, בעוד בעבר היו המבוטחים מקבלים את גזרת דחיית הפוליסה על ידי חברות הביטוח ללא מאבק, כיום מודעים המבוטחים לזכויותיהם, ובכל התנהלות אל מול חברות הביטוח פונים מיידית לייעוץ של עורכי דין תביעות ביטוח.

זאת מכיוון שהמבוטח מודע לחולשתו היחסית אל מול חברת הביטוח, הן בידע המשפטי הנחוץ להבנת פרטי הפוליסה, והן בשל הניסיון בהתמודדות משפטית בתחום דיני הביטוח. על כן, המבוטחים, בסיוע עו"ד תביעות ביטוח נאבקים בכדי לממש את זכותם החוקית, בקבלת סכום הפיצויים המופיע בפוליסה.

בחירת עורכי דין תביעות ביטוח

כאמור, בעידן המודרני, צרובה בתודעתו של האזרח הפשוט, ההבנה כי בכדי להילחם בחברות ענק בבית המשפט באופן אופטימאלי, יש לפנות לגורם מקצועי, בכדי למקסם את סיכויי ההצלחה של התביעה. כתוצאה מכך, ישנו מגוון עצום של עורכי דין תביעות ביטוח, אשר ניתן לבחור ממנו. על כן, ישנה חשיבות מהותית לאופן בחירה איכותי ונכון של עורכי הדין, להתאמה מלאה בין דרישות המבוטח לפעולותיו של עורך הדין:

  • מקצועיות בתחום הנדרש – תחום דיני הביטוח נכלל בתחום דיני הנזיקין, אך טומן בחובו עולם ומלואו. על כן, אין לבחור בעורך דין כללי, אשר בין היתר מתמצא בתביעות ביטוח, אלא בעורך דין מקצועי בתחום בלבד, בעל התמחות ספציפית בדיני הביטוח. כמו כן, יש לוודא, כי עורך הדין רוכש ניסיון רב בתחום האמור, אשר בא לידי ביטוי בהצלחות משפטיות מוכחות.
  • חוות דעת – בעולם האינטרנטי בו אנו מצויים ניתן לאתר חוות דעת בכל תחום, בקלות יתרה. על כן, ניתן לערוך חיפוש פשוט, ולהשיג חוות דעת על עורכי דין רבים העוסקים בתחום הביטוח. כמו כן, יש לבחון חוות דעת באופן עצמאי, ולא חוות דעת המופיעות באתרו של עורך הדין, מן הסיבה הפשוטה כי חוות דעת אלו מוטות לטובתו.
  • שכר טרחה – כאמור, הנושא הכספי הינו משמעותי בכל תחום, ואין הדבר שונה בעולם עריכת הדין. ישנם עורכי דין בעלי שכרי טרחה מגוונים, אשר ישפיעו על החלטותיכם. אך, יחד עם זאת אין להעניק לפרמטר שכר הטרחה את מרבית האחוזים בקביעת עורך הדין, כיוון ששכר טרחה, נמוך משמעותית מן המתחרים, מלמד על ניסיון מועט ומקצועיות מוטלת בספק.
  • יחס בין אישי – מלבד הנושאים הכספיים והמקצועיים, ישנה חשיבות מרכזית, לכימיה בין המבוטח לעורך הדין. לעיתים תהליך הגשת התביעה עלול להתארך לתקופת זמן משמעותית, על כן, ישנה חשיבות ליחס אותו מעניק עורך הדין למבוטח.

חשיבותו של עורך דין תביעות ביטוח

לאחר בחירה מבין שלל עורכי דין תביעות ביטוח, ניתן להניע את תהליך הגשת התביעה. עורך הדין יבחן בקפידה את פוליסת הביטוח של המבוטח, אלא מול המקרה הביטוחי אשר התחרש. כך יוכל להעריך האם קיימת עילה מבוססת להגשת תביעה כנגד חברת הביטוח, ומהם סיכויי הצלחתה. כמו כן, ניסונו הרב מעניק לעורך הדין, כלים משפטיים איכותיים אל מול מגוון התחבולות של חברות הביטוח. על כן, אין ספק, לגבי נחיצותו של עורך דין ביטוח, בהגשת תביעות ביטוח.

לסיכום,

אין עוררין, לחשיבותם של עורכי דין תביעות ביטוח, בקבלת סכום הפיצויים האופטימאלי על פי פוליסת הביטוח. על כן, יש לבחור בקפידה את עורך הדין האולטימטיבי מבחינתכם, בהתייחס לפרמטרים אשר הוצגו במאמר זה. עורך דין אשר יבחר באופן איכותי ומקצועי, יעניק למבוטח שקט נפשי במהלך התביעה, ויוביל לתוצאות אופטימאליות מבחינת המבוטח.

כתיבת תגובה