עורך דין ביטוח

עורך דין ביטוח

עורך דין ביטוח – להגן על זכויותיך

פוליסת ביטוח הינה חוזה אשר בו חלים על החתומים כל חוקי החוזים. על פי חוקים אלו החותמים על החוזה נדרשים בחובת הגילוי, הווה אומר שחתימת החוזה צריכה להיות גלויה וכנה, ללא מניעים נסתרים או ניסיון להטעות את החותם, ואילו החוזה צריך להיחתם בדרכים המקובלות בחוק. עם זאת, מכיוון שמרבית האנשים אינם בקיאים בדיני הביטוח, החותם אינו יודע בדיוק אילו שאלות והבהרות עליו להציג בפני נציגי חברת הביטוח. לכן ישנה חשיבות מכרעת לקבלת הכוונה מטעם עורך דין ביטוח, לא רק במצבים של תביעות ביטוח אלא כבר בשלב חתימת החוזה. עורך דין המתמחה בתחום ידע לכוון את לקוחותיו לשאול את השאלות החשובות והמהותיות בטרם החתימה, ובנוסף לכך ידאג שבחוזה יודגשו הסעיפים החריגים ויובנו על ידי המבוטח. במידה וחברת הביטוח לא ממשה את חובת הגילוי והסתירה מידע מן הלקוח, עורך הדין ידע לזהות התנהלות זו שהינה קריטית בעת הגשת תביעת ביטוח לבית משפט.

תביעת ביטוח בבית משפט

כשמדובר בתביעות ביטוח חשוב לדעת כי המונח תביעות מתייחס לשני מצבים שונים. התביעה הרגילה מתרחשת בעת שהמבוטח ניזוק ובעקבות כך תובע את חברת הביטוח, כלומר דורש ממנה להפעיל את פוליסת הביטוח שלו ולזכותו בפיצויים המגיעים לו. במידה וחברת הביטוח מסרבת לשלם את מלוא סכום התביעה או חלק ממנו, רשאי המבוטח לפנות לבית משפט ולתבוע את חברת הביטוח. יש לציין כי מרבית המקרים בהם נדחות תביעות ביטוח של נפגעים מתבססים על הסעיפים החריגים הרשומים בפוליסת הביטוח, כך שללא ייצוג משפטי הולם לא ידע התובע כיצד להתמודד מול טענות החברה וקיימת סבירות גבוהה שיוותר על תביעת. לעומת זאת, עורך דין ביטוח שהינו בקיא ומנוסה, יכול לגלות התנהלות לא הולמת ובלתי חוקית של חברת הביטוח ולהוכיח שהחברה לא פעלה על פי כללי חובת הגילוי הנדרשת. במקרים רבים אף יוכח שהחברה פעלה שלא בשקיפות ובכנות עם לקוחותיה ונמנעה בכוונה מלהבהיר את כל פרטי החוזה בפניהם.

עורך דין ביטוח

סיוע של עורך דין המתמחה בדיני ביטוח

קבלת סיוע והכוונה על ידי עורך דין ביטוח הינו משמעותי וחשוב בכל שלבי ההתנהלות מול חברת הביטוח, החל משלב חתימת החוזה, דרך הגשת תביעה להפעלת פוליסת הביטוח, וכמובן בעת תביעת חברת הביטוח בבית משפט. תביעות אלו דורשות בקיאות רבה בדיני הביטוח המסועפים והרבים, וכן יכולת להתמודד ולהתנהל במקצועיות מול מנגנוני הביטוח הגדולים והמשומנים שמשרתים את האינטרס של החברות, אשר מטרתן לחסוך בהוצאות פיצויים עבור מבוטחיהן. ניהול תביעה לבד מול מנגנונים אלו נידונה במרבית המקרים לכישלון, ולכן חשוב לקבל ייצוג משפטי הולם על ידי עורך דין בעל ניסיון רב בתחום הביטוח, אשר ינחה את הלקוחות כיצד להתנהל החברה ויסייע בקיצור ההליכים ובקבלת הפיצויים המגיעים לניזוק.

דוגמא לחשיבות ייצוג משפטי הולם בעת תביעת ביטוח

חברת ביטוח הגישה תביעה כנגד אחד ממבוטחיה בטענה שהנ"ל הגיש תביעת ביטוח שקרית בגין נזקים שנגרמו לרכבו. לטענת חברת הביטוח הנתבע גרם במזיד נזק למכוניתו על מנת להונותה ולכן הגישה תלונה במשטרה, שבעקבותיה הוגשה התביעה בבית משפט. הנאשם בחר לייצג את עצמו באופן עצמאי ובית המשפט מצא אותו אשם וגזר עליו שנתיים מאסר בפועל וקנס כספי בסך של מאה אלף שקלים  הנתבע ערער על החלטת בית המשפט, הפעם בעזרת עורך דין ביטוח, ונמצא חף מפשע. חברת הביטוח נדרשה לשלם לו את כל דמי הביטוח המגיעים לו בנוסף על הוצאות המשפט ועוגמת הנפש שנגרמה לו.

סיכום 

בעת הגשת תביעה כנגד חברות ביטוח מומלץ להיעזר בייעוץ משפטי הולם באמצעות עורך דין ביטוח המכיר את מנגנוני חברת הביטוח ויודע כיצד להתנהל מולם. כמו כן, יש לתת את הדעת על כך שתקופת ההתיישנות של תביעות ביטוח עומדת על שלוש שנים מרגע אירוע הפגיעה, ולכן לא כדאי להתמהמה בהגשת תביעות אלו.

כתיבת תגובה