רשלנות רפואית בניתוח שדיים

התמודדות בתביעת רשלנות רפואית

רשלנות רפואית בניתוח שדייםבהגשת כתב תביעה בגין רשלנות רפואית, אינו מתמודד התובע אל מול הגורם המטפל בלבד, אלא גם אל מול חברת הביטוח, המבטחת אותו. כתוצאה מכך חברת הביטוח, אשר מעוניינת להגן על מבוטחיה, מקנה להגנתו סוללת עורכי דין המומחים בתחום. על כן בהגשת כתב תביעה בגין רשלנות רפואית ישנה חשיבות מהותית לשכירת שירותיו של עורך דין ביטוח הבקיא גם בתחום הרשלנות הרפואית, בכדי שיוכל להתמודד על מול הגנת הנתבעים, כפי שניתן יהיה להבחין בתקציר פסק הדין הבא.

תיאור המקרה

טלי (שם בדוי) הרגישה חוסר שביעות רצון תמידי כאשר היא הביטה במראה. במשך שנים היא דמיינה את עצמה בעלת חזה שופע, אך נתוניה הטבעיים לא סיפקו פנטזיה זו. על כן היא החליטה כי במקום לבהות כל היום אל מול המראה, בתקווה להבחין בגדילה מקרוסקופית של החזה שלה, לבצע ניתוח פלסטי להגדלתו. כאמור ניתוח זה הפך לנורמה חברתית, ומתבצע על ידי מנתחים כירורגים פלסטיים באופן יומיומי. על כן לא העלתה בדעתה כי ייתכנו תוצאות הרות אסון, כפי שחוות על בשרה.

תיאור הרשלנות הרפואית

הניתוח אשר בוצע על ידי מוסד רפואי לניתוחים פלסטיים קיבל תפנית מבעיתה כאשר התוצאות הראו כי:

  • מיקומה של הפטמה שונה לגמרי, ומקומה הפך לבלתי סביר מבחינה אסטטית.
  • נוצרו צלקות בלתי סבירות באזור הבטן
  • המטופלת איבדה את היכולת להניק עקב הטיפול הרפואי

יחד עם זאת, אף אחד מהתוצאות הסופיות של הניתוח לא הוצגו לטלי כסיכונים הכורכים בביצוע ההליך הפלסטי. על כן באופן אובייקטיבי המוסד הרפואי לא פעל על פי חובתו בהסכמה מדעת של המטופלת. לאור הנזק הגופני והנפשי אשר נגרם למטופלת, והטיפול הרשלני על ידי הגורם המטפל, היא שכרה באופן מיידי את שירותיו של עורך דין רשלנות רפואית, בכדי לתבוע את המוסד הרפואי, ואת החברה המבטחת אותו, בגין רשלנות רפואית.

הדיון בבית המשפט

הנתבע, בעזרתה של חברת הביטוח אשר הגנה עליו, ניסה לדחות את הדיון בבית המשפט, מספר רב של פעמים. עורך דין רשלנות רפואית, בהבינו כי הנתבע מנסה למשוך זמן יקר, ללא סיבה מוצדקת, עטר לבית המשפט, וזה שלל מן הנתבע את הזכות להגן על עצמו, עקב עיקוב בלתי סביר של הדיון בתביעה. על כן בזכות היכרותו של עורך דין רשלנות רפואית, עם תחום משפט זה, נערך הדיון במסגרת צד אחד בלבד, צידה של התובעת. על כן בית המשפט נענה לתביעתה של טלי וכל אשר נותר לו היה לקבוע את בפסק הדין את סכום הפיצויים לזכותה.

החלטת פסק הדין

כאמור בית המשפט פסק לטובת התובעת, ועל כן כימת את סכום הפיצויים על פי הפרמטרים הבאים:

  • הפסד השתכרות בעבר – במקרה זה נפסק כי הרשלנות הרפואית מנעה מן הנפגעת חזרה תקינה לעבודתה, על כן ניתן לה אומדן הפסד שכר בסכום של 50,000 ₪.
  • פגיעה בכושר השתכרות התובעת בעתיד – עקב ההליך הרפואי הרשלני, ולאור חוות דעתו של רופא מומחה, נקבע לתובעת עשרים אחוז נכות פלסטית. יחד עם התחשבות בגילה הצעיר של טלי, הוענק לה על פי סעיף זה פיצוי בסך 30,000 ₪
  • עזרת צד ג' – בשל תקופת ההחלמה מן הניתוח הרשלני, והזדקקותה של טלי לעזרה תמידית ממשפחתה בתקופה זו, נאמד הפיצוי בשל כך בסך 30,000 ₪
  • נזק לא ממוני – טלי ניזוקה קשה מבחינה נפשית עקב התוצאות החמורות של הניתוח הרשלני. ראשית בשל פגיעה בתדמיתה הנשית, אשר מתבטאת באופן מעשי בצורת החזה שלה. בנוסף לכך עקב עוגמת הנפש העמוקה אשר נגרמה לה עקב אי היכולת להניק, פסק בית המשפט כי על הנזק הנפשי אשר נגרם לתובעת היא תפוצה בסך 500,000 ₪.

בנוסף לכך הוסיף בית המשפט, הוצאות רפואיות, הוצאות משפטיות ושכר טרחת עורך דין רשלנות רפואית, כך סכום הפיצויים הכולל אשר נפסק לטובת התובעת הסתכם ב- 860,000 ₪.

כתיבת תגובה